En İdeal Endüstriyel Mutfak Markaları

Endüstriyel mutfaklarınızı donatırken seçeceğiniz ürünlerin ihtiyacınıza en uygun şekilde belirlenmesi gerekir. Mutfaktan en verimli şekilde faydalanmanın önemli bir diğer noktası da seçtiğiniz endüstriyel mutfak markalarıdır.

Endüstriyel mutfak ekipmanları seçiminde belirli kriterleri önceki yazılarımızda yazmıştık. “Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Belirleme Kriterleri” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mutfak malzemeleri satın alırken seçeceğimiz endüstriyel mutfak markaları neden önemlidir? Kısaca buna değinelim. İlk olarak marka hangi konuda uzmansa o konudaki kültürünü mutfağınıza yansıtır. Ne kadar uzun süredir üretim yapıyorsa tüm tecrübesini sizinle paylaşıyor anlamına gelir. Yılların verdiği tecrübeyle, belki bazen yanlış, bazen eksik yaparak öğrenmiştir. Böylece sizin karşılaşacağınız muhtemel bir sorunu zaten çözmüştür.

İkinci olarak söylenebilecek nokta dayanıklılıktır. Seçilecek markanın ürünlerinin uzun ömürlü olması sizlerin daha rahat hissetmenizi sağlayacak. Sağlam ürünlerle çıktığınız yolda yarı yolda kalma korkusu yaşamayacaksınız.

Diğer bir nokta yedek parça temini ile ilgilidir. Kullanacağınız ürünün yedek parçalarının kolay ulaşılabilir olması gerekir. Tabi ki bütçenizi sarsacak yedek parça maliyetleri ile karşılaşmamalısınız. Türkiye’de yeterli miktarda yedek parçası bulunabilen markalar tercih sebebi olurlar.

Önemli bir diğer nokta ise teknik servis ağıdır. Markanın teknik servisi siz ihtiyaç duyduğunuzda kısa sürede size yanıt verebilmelidir. Sorunlarınıza minimum sürede efektif çözümler üretebilmelidir. Bu konuda da bütçenizi sarsmamalı, ürün fiyatı kadar bakım ve teknik servis maliyetleri çıkarmamalıdır.

Enova’da Bulabileceğiniz Endüstriyel Mutfak Markaları

İşte tüm bu anlattıklarımızı uzun yıllardır tecrübe etmiş olan Enova Endüstriyel Mutfak, sizlere çalıştığı en ideal endüstriyel mutfak markaları ile hizmet vermektedir. Verimli mutfaklar için uzun ömürlü, uygun ve bol yedek parçalı, ekonomik ve performanslı çözümleri sunmaktadır.

Profesyonel Fırınları ele aldığımızda Enova’nın müşterilerine sunduğu 3 marka karşımıza çıkıyor. Empero, Vital ve Unox fırınlar. Empero ve Vital yerli üretim olup teknik servis, yedek parça ve bakım gibi maliyetleri son derece makuldür. Kullandıkları yeni teknolojiler sayesinde üst düzey markaların seviyesine çıkmışlardır. Fiyatları ve sunduğu hizmetler bakımında sizleri memnun edecek ürünler üretirler. Unox Fırınlar ise üst düzey fırınlar içinde fiyat/performans olarak en iddialı markalardandır. Smart (Akıllı) fırın özelliklerini en iyi yansıtan markalardan biridir ve ülkemizde kullanım oranı yüksek olduğundan parça, servis ve bakım gibi problemleri yoktur.

Hamur makineleri ve planet mikserlerde Mateka ve Empero markaları ile etkin çözümler sunulurken sebze doğrama ve sebze parçalama makinelerinde yine Empero ve Robot Coupe markaları göze çarpmaktadır. Robot Coupe ile üst seviye sebze hazırlık işleri kısa sürede yapılırken Enova Endüstriyel bu marka için sunduğu avantajlı fiyatlarıyla dikkat çekmektedir.

Endüstriyel bulaşık makinelerinde düşük bütçeler için Empero, daha yüksek bütçeli ve kusursuz yıkama sonuçları için Winterhalter bulaşık makineleri tercih edilmiştir. Her iki marka için de ülkemizde her türlü servis, bakım ve yedek parça konusunda bir sorun yaşanmayacaktır.

İçecek ve bar ekipmanları kategorisinde en ideal markalar olarak Zumex ve Vitamix öne çıkarken buz makinelerinde Ice-o-matic, soğuk dolaplarda Liebherr markalarını Enova stoklarında bulabilirsiniz.

Endüstriyel mutfaklar kurarken seçilen bu markalar, yaşayan mutfaklarınızın daha az sorunlu, daha verimli çalışmalarının sağlanması açısından önemlidir. Enova Endüstriyel size bu konuda en iyi çözümleri sunacaktır.