El Mikserlerinin Kullanım Alanları

El mikserleri derin kaplardaki gıda maddelerini hızlıca karıştırmak, çırpmak, hamur haline getirmek için kullanılan yardımcı hazırlık ekipmanlarıdır. Mutfakta şeflerin ve personelin işlerini çok daha hızlı ve güvenli şekilde yapmasını sağlarlar.

El blenderi olarak anılan bu ürünler özellikle daha derin tencerelerde kullanılabilmesi için belirli boylarda üretilirler. Bir mutfakta kullanılacak tencere ve kazanların yükseklikleri, kapasiteleri belirlenmeli ve buna göre el blenderi alınmalıdır.

Robot Coupe El Mikserleri

Bu yazımızda Enova Endüstriyel olarak satışını gerçekleştirdiğimiz Robot Coupe el mikseri modelleri üzerinde duracağız. Robot Coupe markası Fransa üretimli olup uzun yıllar dayanıklı ve performanslı ürünleriyle piyasanın en iyileri arasındadır.

El blender modelleri boylarına göre sınıflandırılabilir. Tutamaklarını hesaplamadan sadece karıştırıcı ucun takıldığı çubukların boyları 16 cm ile 74 cm arasında değişmektedir. Bu rakamlar yaklaşık olarak belirli tencere veya kazan hacimlerine de denk gelmektedir. En küçük boyutlu Robot Coupe Mini MP serisi her türlü küçük kapta kullanılabilirken 25 cm karıştırma çubuğuna sahip CMP 250 V.V modeli yaklaşık 15 litrelik kaplarda kullanılabilir. En büyük model olan MP 800 Turbo ise 400 litre kaplarda kullanıma uygundur.

Robot Coupe Blender modellerini Yardımcı Hazırlık Ekipmanları sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Hangi modelin size daha uygun olduğunu rahatlıkla karar verebilirsiniz. Aşağıdaki görsel de el mikserlerinin kullanım alanlarını kısaca özetlemektedir.

Robot Coupe El Blender Kullanımı

Combi Modeller

Robot Coupe Combi modelleri her karıştırıcı hem çırpıcı uçları bir arada sunmaktadır. Kullanıcının ihtiyacına göre uçlarını değiştirebildiği bu modeller çok daha geniş kullanım alanı sunar. Çırpıcı ve karıştırıcı uçlar ile komple bir blender sahibi olursunuz.

Kolay Kullanım

Tüm Robot Coupe Blender modelleri ergonomiktir. Çok rahat bir şekilde kavranıp kullanılabilir. Motorları güçlüdür, tüm parçalar kolaylıkla sökülüp temizlenebilir. Ekstra uçlarla her türlü yiyecek hazırlığında kullanıma uygundur. Mikser ve çırpıcı için değişik çalışma hızları mevcuttur.

Büyük el mikser modellerini taşımak ve kullanmak zor olabilir. Ancak bunun için de her tip tencereye uygun destekler mevcuttur. Bu desteklere sabitlenen el mikserleri herhangi bir operatöre gerek duymadan da çalışabilir.

Karıştırma, çırpma ve emülsiyon haline getirme uçlarıyla endüstriyel mutfaklarınızda her türlü garnitür, meze, çorba, vs hazırlamakta en büyük yardımcınız Robot Coupe El Blenderleri avantajlı fiyatlarla Enova Endüstriyel’de.