Winterhalter Bulaşık Makinelerini Öne Çıkaran Özellikler

Winterhalter bulaşık makineleri, restoran, otel, okul, fabrika, yemekhane gibi büyük miktarlarda bulaşığın yıkandığı işletmelerde kullanılan ve kısa sürede etkin yıkama işlemi gerçekleştiren endüstriyel bulaşık makineleridir.

Alman üretimi olan, kullanımı kolay ve son teknoloji Winterhalter marka bulaşık makinelerinde 4 farklı aile vardır. Bunlar set altı bulaşık makineleri, giyotin tip bulaşık makineleri, kazan tepsi yıkama makineleri ve konveyörlü bulaşık makineleridir. İşletmenizin büyüklüğüne ve yıkanacak bulaşıkların ebatlarına göre uygun modeli belirleyip satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda Winterhalter makinelerini öne çıkaran özellikleri incelerken model bazında gruplara ayırmak gerektiğini belirtmeliyiz. Çünkü farklı gruplarda çok farklı özellikler mevcut ve sanki yazılan her özellik her makine grubunda varmış gibi algılanması yanlış anlaşılmalara sebep olabilir.

En büyük bulaşık makinesi ailesi olan konveyörlü bulaşık makinalarında kullanılan modüler tasarım çok esnek bir kullanım yapısı sunarken her büyüklükteki ortama uygun bir makine üretilebilmektedir. Dahili ekonomik yapı ve programlar ile daha az su ve deterjan tüketimi sağlanırken 180 derece açılan kapılar tek parmakla bile rahat kontrol sağlar.

Giriş enerjisinin doğru kullanımının yanı sıra çıkan enerji de en üst seviyede kullanılır ve özel bir teknoloji olan Isı Geri Kazanım ile minimum tüketim sağlar. Tüm bölümler sadece bir tepsi yıkanacağı zaman çalışır. Mesela ön yıkama bölümünde tepsi yoksa orası gereksiz yere çalışmaz.

Bu makinelerde olduğu gibi diğer Winterhalter bulaşık makinelerinde de yer alan çift katmanlı yapı ile yalıtım üst seviyeye çıkartılmıştır. Kalitesi kanıtlanmış filtreleme sistemi ile güvenli yıkama sağlanırken kullanılan tüm ekipmanların hem dayanıklı hem de sağlıklı olması bir başka artı yön olarak görünmektedir.

Giyotin bulaşık makinelerinde yer alan EnergyLight isimli teknoloji ile atık su ısı eşanjörü, atık suyun içerdiği enerjiyi giren suyu ısıtmak için kullanır. VarioPower yıkama basıncı ayarı, yıkama basıncını yıkanmakta olan parçalara ve kirlenme derecesine göre değiştirir. Eliptik yıkama alanları, makinanın jet geometrisi sayesinde tamamında yüzeyin en iyi şekilde kaplanmasını sağlar.

Set altı bulaşık makinelerinde ise bir bulanıklık sensörü, temel filtreleme sisteminin yıkama suyunu saf ve temiz tutmasına destek olur. Dahili deterjan ve parlatıcı dispenserleri, bidonların alandan tasarruf etmesine ve kolayca erişebilmelerine yardımcı olur.

Burada kısaca bahsettiğimiz her bir ürünün kendi sayfasından daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Enova Mutfak firmamız da sizlere hem model seçme hem de en uygun Winterhalter bulaşık makinesi fiyatı verme gibi konularda yardımcı olacaktır.